K305 Alvar
Kokoustila Alvariin mahtuu 80 henkilöä luokkamuodossa eli se soveltuu mainiosti esimerkiksi koulutustilaisuuksiin. U-muodossa Alvariin mahtuu 30 henkeä joten isommat kokoukset onnistuvat myös. Nimensä tilalle on antanut maailmankuulu arkkitehti Alvar Aalto, jonka suunnittelemia merkittäviä rakennuskokonaisuuksia on eniten Jyväskylässä.
Toivotamme asiakkaat tervetulleeksi kokouksiin turvallisesti myös korona-aikana. Noudatamme ja seuraamme THL:n ja Valtioneuvoston ohjeistuksia ja määräyksiä ja olemme ottaneet käyttöön turvallisuusohjeistuksen, jolla pyrimme takaamaan kaikille turvallisen osallistumisen.
Paviljonki on rakennettu suuria yleisötilaisuuksia varten ja meillä on pitkä kokemus tapahtumien järjestämisestä. Hygieniatasomme ja -osaamisemme on jo lähtökohtaisesti korkea ja Paviljongissa on hyvät valmiudet turvaetäisyyksien ja asiakasmäärien rajaamiseen. Kokoustilojen kalustus ja maksimi henkilömäärä on päivitetty vastaamaan turvavälejä.